در  تجمع اعتراضی که با حضور جمع کثیری از طلاب و روحانیون حوزه علمیه مشهد و سخنرانی آیت الله دکتر محمد هادی عبد خدایی استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد، طلاب ضمن محکوم کردن این اقدام فجیع و همچنین تسلیت به بیت شیخ نمر باقر النمر خواستار پیگیری مجامع بین‌المللی حقوق بشر برای این عمل غیر انسانی شدند.
 شهید کردن شیخ نمر، نابودی فرهنگ و ضربه زدن به علم است
آیت الله دکتر محمد هادی عبد خدایی استاد حوزه و دانشگاه در این تجمع گفت:شیخ نمر این مجاهد مبارز تنها قربانی دستگاه و نظام فاسد عربستان نیست بلکه بسیارند کسانی که در زندان‌های مخوف رژیم آل سعود کشته می‌شوند و حکومتی که لیاقت و توان حفاظت از مردم مسلمان در یک مراسم بزرگ دینی را هم ندارد این گونه با آزادی خواهان رفتار می‌کند.
وی افزود:این عالم ۵۶ ساله غیر از دفاع از حریت و عدالت و دادن پیشنهاد رسیدگی به قبور ائمه بقیع و اصلاح کتاب‌های تعلیمی در مدارس کاری نکرده بود که او را به عنوان تروریسم و محارب معرفی کنند و به شهادت برسانند که این موضوع نشان داد تشیع قرن‌ها در مظلومیت به سر برده است.
وی ضمن اشاره به این که به شهادت رساندن شیخ نمر نابودی فرهنگ  وضربه زدن به علم است  تصریح کرد:ما آیات مبارزه را از مکتب حسینی آموختیم و شیخ نمر پیرو این مکتب است و اطمینان داشته باشید که همان طور که هارون‌ها به زباله دان تاریخ پیو ستند آل سعود هم در آن جا دفن خواهد شد.
وی با بیان این که در عربستان بیش از شش میلیون شیعه وجود دارد اظهار کرد:اطمینان داریم این خون به ناحق ریخته می‌جوشد و عربستان را بیدارتر می‌کند همان طور که خون امام حسین(ع) دنیای اسلام را زنده کرد.
دکتر عبد خدایی گفت:وظیفه ما این است به اسلام توجه داشته باشیم و فراموش نکنیم عزت اسلام بر اثر خون شهیدان پدید آمده و ما مدیون خون شهدا هستیم و باید تلاش کنیم اهداف عالی اسلامی را محقق کنیم و همچنین بدانیم مسیری که شیعه در آن قدم بر می‌دارد مسیر حسینی است .