کتاب «نیایش» در دهمین فراخوان آثار پژوهشی سال تحصیلی (۹۳-۹۴) حوزه علمیه خراسان رتبه «شایسته تقدیر» را کسب نمود و بدین جهت لوح تقدیری به مؤلف آن اهداء گردید.
lohe taghdir 2
موضوع این کتاب شرح دعای شریف کمیل و مؤلف آن آیت الله محمدهادی عبدخدایی می باشد. در این کتاب پس از مقدمه کوتاه و معرفی کمیل بن زیاد ابتدا دعای مزبور به فارسی ترجمه شده و سپس در ۱۴ بخش شرح داده شده است.
این دعای شریف که برخاسته از قلبی لبریز از محبت الهی و زبانی گویا به معرف اوست قرن ها است که همانند ماهی تابان و خورشیدی فروزان می درخشد و شب های جمعه عارفان را منور می سازد و همدم مؤمنان و انیس دلدادگان الهی می باشد.
در این دعا با شکوه ترین زمزمه های عرفانی و زیباترین ادبیات جهانی موج می زند که بهترین معرف خالص و شیعی می باشد و اینک به نوشتاری که در پشت جلد کتاب ترسیم شده است بسنده می شود:

دعا ندای فطرت و بهترین وسیله ارتباط با آفریدگار است. در دعا روح آدمی اوج می گیرد و تا ملکوت اعلی پرواز می کند. دعا سبب تذهیب نفس است و اضطراب و التهاب را تبدیل به آرامش و اطمینان می کند و نیز آدمی را در مقابل شدائد و حوادث محکم و استوار ساخته و او را به قدرت بی کران هستی نزدیک می کند. در بوستان نیایش، دعای شریف کمیل درخشش خاصی دارد، سرور موحدان و امیر مؤمنان علیه السلام، آن بلندپرواز آسمان معرفت و آن عاشق و شیفته آستان ربوبیت در شبانگاه نیمه شعبان و در حال سجود این راز و نیاز را با خدای خود داشته و کمیل هم که خود عارفی شهید بوده به یاد برگرفته و برای دلدادگان الهی به یادگار گذاشته است. تا بنا به توصیه آن حضرت شب های جمعه خود را به نور آن منور سازند و از عطر و بوی آن معطر گردند.
کتاب پیش رو با عنوان «نیایش» منشوری است که جلوه های قرآنی این مناجات علوی را تبیین می کند و همچنین اشاراتی به مباحث اعتقادی و معارف الهی متبلور در آن دارد. نویسنده نیز کوشیده است تا شاید نمی از آن یم بی کران نصیبش گردد.

خوشا نماز و نیاز کسی که از سر درد

به آب دیده و خون جگر طهارت کرد

این کتاب توسط بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی منتشر شده است و تصویر آن را در زیر می بینید:
نیایش - شرح دعای کمیل