به گزارش قدس آنلاین ، آیت الله دکتر محمدهادی عبدخدایی در نشست  سراسری ائمه جماعات شرکت مخابرات استان تهران، با اشاره به آیه ۲۴۷ سوره مبارکه بقره اظهار داشت: این آیه از محکم‌ترین ادله اثبات ولایت است.

وی اسلام جدا از سیاست را ناقص دانست و ولایت را راس سیاست برشمرد و گفت: ولایت اصیل متعلق به ائمه است، اما ولایت فقیه ادامه ولایت معصوم است و مسئله‌ای کاملا عقلانی است.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به ولایت به عنوان محور اعتقادات شیعه، ولایت را امری انتصابی از جانب خدا دانست و افزود: اصل ولایت از آن خداست و هیچکس حق حاکمیت بر دیگری ندارد و حاکمیت از آن خداست. خدا توسط پیامبران و جانشینانش بر زمین اعمال حاکمیت می‌کند، ایشان در تفسیر آیه مذکور گفت: آیه فوق به صراحت حاکمیت و انتصاب حاکمیت را از آن خدا می‌داند که خداوند به هر کس بخواهد مدیریتش را اعطا می‌کند. وی وظیفه پیامبران و جانشینان آنها را ارشاد و هدایت و تزکیه و حاکمیت و مدیریت جامعه برشمرد و تاکید کرد: شیعه معتقد است جانشین پیغمبر هم باید این دو جنبه هدایت و مدیریت را با انتخاب الهی داشته باشد.

دکتر عبدخدایی با تاکید بر اینکه عصمت و معنویت امام غصب شدنی نیست، تصریح کرد: مسئله غصب حکومت در بعد مدیریت و هدایت جامعه رخ می‌دهد.

ایشان از ائمه جماعات خواست با استفاده از امکانات موجود تلاش خود را برای برقراری ارتباط چهره به چهره با مردم بکار گیرند و به اقامه نماز اکتفا نکنند.